Mixer pentru mortar 850 W M14 Sthor 78855

193 Lei
În stoc
Marca: 
Sthor
Cod: 78855
Fabricat in: 
Polonia
Garantie: 
24 luni
Greutate: 3.9 kg
0

Malaxor mortar 850 W (m14; 0-900 rpm) cu două vârfuri de amestecare incluse. Un malaxor de mortar este o unealtă electrică care  permite amestecarea rapidă și completă a mortarelor, vopselelor, adezivilor și a altor mase lichide de construcție.  Reglarea vitezei și a capacității de a înlocui paleta mixerului permite ajustarea ușoară a caracteristicilor de funcționare la masa amestecată.

O alegere economică pentru lucrările de renovare, lipirea plăcilor și amestecarea tencuielii, precum și pentru tencuieli în strat subțire la izolarea clădirilor. Angrenajul planetar din oțel și înfășurarea din cupru  vă permit să lucrați cu majoritatea mortarelor de pe piață și să obțineți consistența recomandată de producători.

  • intervalul de viteză de 0 - 900 min-1 face posibilă obținerea unui amestec fără aerare excesivă, ceea ce  prelungește semnificativ timpul deschis de lucru cu mortarul gata  (nu se usucă prea repede în găleată și permite, de asemenea, frecarea precisă a suprafeței tencuielii, deoarece timpul de priză este prelungit)
  • întrerupătorul este rezistent la contaminarea cu mortar  și poate fi acționat purtând mănuși de lucru. Are, de asemenea, o blocare pentru o funcționare continuă convenabilă.
  • mixerul este montat pe un filet standard M14, iar setul include chei pentru demontare ușoară și perii de cărbune de schimb înlocuibile

Reglarea vitezei de rotație

Viteza axului trebuie setată cu ajutorul regulatorului. Butonul regulatorului are numere marcate pe el; cu cât numărul vizibil pe buton este mai mare, cu atât viteza axului este mai mare.  Controlul vitezei este ușor.

Informații suplimentare:

  • motorul comutatorului , înfășurările rotorului și statorului din cupru
  • extensie mixer inclusă (1 buc.)
  • chei de asamblare/demontare
  • perii de rezervă – 2 bucăți
  • prindere cu două mâini
  • Cablu PVC 1,6 m