Descriere produs
Set de ploaie din 2 piese YT-79714 de la Yato, cu patru linii reflectorizante cusute pe picioare și mâneci, lățime de 25 mm. Jacheta cu trei buzunare si gluga reglabila, pantaloni cu talie elastica si fante pe laterale prin care putem ajunge la buzunarele pantalonilor. Materialul de tip tricot realizat din fire de poliester cu un strat suplimentar de poliuretan este o combinație rezistentă la apă care oferă libertate de mișcare și rezistență ridicată la rupere.
INFORMATII DE BAZA
Marime: XXL
Material: 100% poliester acoperit cu PU
Greutate: 200 g/m²
ORGANIZAREA LUCRĂRII
Jacheta are trei buzunare acoperite cu clape cu linii reflectorizante, fante în pantaloni prin care putem ajunge, de exemplu, în buzunarele pantalonilor purtati dedesubt
INFORMAȚII SUPLIMENTARE
Jachetă cu fermoar pe două fețe
Fermoar acoperit cu clapă cu butoane apăsate
Glugă cu șnur ascunse și prinsă cu capse
Mâneci cu manșete reglabile cu butoane
Reglare latime in partea de jos a jachetei cu snururi cu opritoare
Pantaloni cu bandă elastică în talie
Fixare suplimentară în partea de jos a pantalonilor, care permite îngustarea piciorului
Setul de 2 piese rezistent la ploaie YT-79714 indeplineste cerintele Regulamentului (UE) 2016/425 pentru imbracamintea de lucru de categoria I.
DIMENSIUNI
Pentru a alege corect mărimea, măsurați o îmbrăcăminte cu design similar din propria garderobă și comparați-o cu tabelul de mai jos:
PROTECTIE DE PRIMA CATEGORIA
Îmbrăcămintea de lucru din categoria I protejează utilizatorul împotriva diverșilor factori de risc minim. Îmbrăcămintea de lucru YATO va proteja hainele private împotriva deteriorării și murdăriei, numeroase buzunare vor facilita efectuarea tuturor tipurilor de lucru, iar întăriturile cusute, ventilația și materialele de înaltă calitate vor permite o muncă confortabilă pentru o lungă perioadă de timp.